KONST / Litografier / Färglitografi 13967377
*
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:54:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 15:21:45
1
300 kr
10/5 12:40:47
2
700 kr
10/5 18:54:56
3
500 kr
10/5 18:54:56
2
600 kr (Budbetjänt)
10/5 19:43:46
4
1.000 kr
10/5 19:47:10
2
900 kr
10/5 19:47:10
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/5 19:48:15
2
Vinnande bud
10/5 19:49:11
4
1.200 kr
10/5 19:49:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Julius
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 15:21:45 | 1 | 300 kr |
10/5 12:40:47 | 2 | 700 kr |
10/5 18:54:56 | 3 | 500 kr |
10/5 18:54:56 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:43:46 | 4 | 1.000 kr |
10/5 19:47:10 | 2 | 900 kr |
10/5 19:47:10 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:48:15 | 2 | Vinnande bud |
10/5 19:49:11 | 4 | 1.200 kr |
10/5 19:49:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09